Galeria

dodano: 03-06-22

Cała Polska Czyta Dzieciom

Kolejny rok i kolejne świętowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi z grupy Krasnale z Zespołu Przedszkoli w Obornikach. Wspólnie z przedszkolakami odkrywaliśmy bibliotekę ale też w myśl tematu akcji szukaliśmy sposobów na ratowanie naszej planety. Uczestnicy spotkania poznali też polskich autorów książek a spacer między bibliotecznymi półkami zachęcił ich do zostania czytelnikami.

czytaj więcej

dodano: 28-05-22

Biblioteczne spotkania

W mijającym tygodniu odbyły się u nas kolejne lekcje biblioteczne.

czytaj więcej

dodano: 28-05-22

Mamy, bobasy i pompony

18 maja odbyło się wiosenne spotkanie "Bobasów w bibliotece". Jak zawsze był to czas na książki, piosenki i wspólną zabawę.

czytaj więcej

dodano: 17-05-22

Miś Uszatek przyjaciel dzieci

Myli się ten kto myśli, że żłobki to tylko placówki opiekuńcze. Nieustannie przekonujemy się że edukacja najmłodszych jest często priorytetem tych miejsc. Tym razem mieliśmy kolejną okazje do wspólnego świętowania ze Żłobkiem Miejskim w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 17-05-22

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

J. K Rowling mawia, że: „Kiedy masz jakieś wątpliwości idź do biblioteki”. Biblioteka to nie tylko miejsce w którym wypożycza się książki, choć jest to priorytet tej instytucji.

czytaj więcej

dodano: 13-05-22

Nasz Hogwart

Kto z nas nie chciałby choć na chwilę przenieść się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? W minionym tygodniu dzięki zajęciom prowadzonym w naszej bibliotece dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach miały okazję dowiedzieć się jak wyglądała nauka i czas wolny w szkole Harrego Pottera i jego przyjaciół

czytaj więcej

dodano: 06-05-22

Przedszkolna wizyta w bibliotece

Jak powstają książki? Gdzie mogą mieszkać? I dlaczego biblioteka może być niezwykłym - czasem nawet magicznym miejscem?

czytaj więcej

dodano: 06-05-22

Ze sznurka nie tylko MAKRAMY

29 kwietnia w bibliotece odbył się wernisaż prac rękodzielniczych autorstwa Bernadety Pyssy.

czytaj więcej

dodano: 28-04-22

Gruzińskie wino - tylko dla koneserów

„O matko! Co to miało być?” i „Przepiękna historia!” To dwie (skrajne) opinie, którymi można podsumować wrażenia po naszej kwietniowej lekturze. Książka Anny Pilip pt. „Gruzińskie wino” skutecznie podzieliła Klubowiczki na przeciwstawne obozy. Jedni się zachwycali (ach ta miłość, ach ta Gruzja, ach ta kolendra), inni krytykowali (że schematycznie, że przewidywalnie, że nijako). Pewną okoliczność łagodzącą stanowił fakt, że książka jest debiutem autorki, a dla debiutantów wypada być wyrozumiałym. W sumie – dyskusja była udana, a książka no cóż... dla koneserów gatunku.

czytaj więcej

dodano: 22-04-22

Akcja Żonkile

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim– największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

czytaj więcej