Galeria

dodano: 21-02-19

Bobasy rządzą!

19 lutego, po dłuższej przerwie, odwiedzili nas najmłodsi sympatycy biblioteki. Tym razem podczas warsztatów dla mam i bobasów czytaliśmy wiersz Tadeusza Kubiaka pt. „Kup mi mamo książeczkę”. Nie zabrakło zabaw z elementami sensoryki – w ruch poszły pompony, fasolki i konfetti.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

„Amore mio, czyli Walentynki po włosku”

15 lutego 2019 r. w bibliotece publicznej odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany z okazji przypadającego dzień wcześniej Święta Zakochanych. Wieczór nosił tytuł „Amore Mio, czyli Walentynki po włosku” i składał się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była pamięci Silvano Colombo, muzyka, który brał udział w kilku wieczorach przygotowanych przez Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Promocja wydawnictwa „Powstańcze drogi do niepodległości w powiecie obornickim”

W czwartkowy wieczór, 14 lutego 2019 r., w bibliotece odbyło się spotkanie promujące publikację wydaną przez Starostwo Powiatowe w Obornikach pt. „Powstańcze drogi do niepodległości w powiecie obornickim”. O historii powstawania książki opowiadał jej pomysłodawca, pan Robert Zimny, a także jej mecenasi: starosta Zofia Kotecka oraz wicestarosta Waldemar Cyranek.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Zaprezentowano „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”

W czwartkowe popołudnie, 7 lutego biblioteka wypełniła się po brzegi, a to za sprawą odbywającej się tam premiery książki „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”. Wydanie publikacji, pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, związane było z projektem rewitalizacji objezierskiego Domu Kultury, na które Gmina Oborniki otrzymała unijne dofinansowanie.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Wciąż płynie czas…

Kameralna muzyka na żywo ma spore grono miłośników, o czym można się było przekonać będąc wczoraj wieczorem (6 lutego 2019 r.) w bibliotece. Koncert w wykonaniu Michała Siekierskiego i Antoniego Żuromskiego przeniósł publiczność w krainę łagodności, między innymi za sprawą utworów z repertuaru Edwarda Stachury czy Starego Dobrego Małżeństwa. Nastrojowe piosenki studenckie, turystyczne i egzystencjalne z pewnością ujęły zgromadzonych słuchaczy. Nie będzie zatem przesady w stwierdzeniu, że obornickie środowisko ma godnych przedstawicieli gatunku bardów tworzących żywą muzykę najwyższej próby.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Spotkanie z Robertem Gondkiem, które odbyło się 5 lutego, wpisuje się w bardzo lubiany przez czytelników obornickiej biblioteki cykl spotkań z podróżnikami. Tym razem odwiedził nas były analityk, który porzucił pracę w korporacji i przekształcił swoją podróżniczą pasję w sposób na życie. Miłośnik Czarnego Lądu, od lat realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

150. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego

Z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego w barwną podróż do świata twórczości artysty zabrali nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. Dziękujemy!

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Igłą, nitką i wierszem o modzie w bibliotece

Tematem przewodnim dzisiejszych (22 stycznia 2019 r.) zajęć w ramach „Ferii w bibliotece” był wiersz „Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy. Zgromadzeni w bibliotece czytelnicy w wieku od lat 5 do 105 mieli też okazję praktykować swoje zdolności kreatorskie i modelingowe. W bibliotece odbył się mini pokaz mody, a później na papierze projektowane były bluzki i fartuszki. Wszystkim uczestniczkom za wspólną kreatywną zabawę - dziękujemy!

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

O broni pancernej i nie tylko

„Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim” to tytuł wykładu, który przedstawił major Piotr Sroka z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Obecni w bibliotece oborniczanie usłyszeli ciekawą opowieść o broni pancernej nie tylko w powstaniu, ale też w późniejszym okresie. Uczestnicy wykładu mieli też okazję posłuchać o budowie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu - oddział Muzeum Wojska Polskiego na poznańskiej Ławicy i gromadzonej tam unikatowej kolekcji czołgów i pojazdów pancernych. Był to ostatni z wykładów w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Leśnicy w obornickiej książnicy

We wtorkowy poranek, 15 stycznia, w bibliotece odbyło się spotkanie pod tytułem „Co tam słychać w zimowym lesie”. Zgromadzone w bibliotece dzieci wysłuchały opowiadań i wierszy związanych z lasem i jego mieszkańcami, które czytała pani Basia Zielińska. Gośćmi specjalnymi spotkania byli pracownicy Nadleśnictwa Oborniki – Krzysztof Zieliński i Ewelina Jurkiewicz, którzy opowiadali o praca leśniczego oraz demonstrowali narzędzia niezbędne podczas przeprowadzania pomiarów i ocen drzewostanu. Zajęcia zakończyły się w czytelni, gdzie dzieci mogły kolorować leśne ilustracje.

czytaj więcej