Galeria

dodano: 18-02-19

Śpieszmy się kochać... Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego

11 stycznia 2019 r. w bibliotece, odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Twórczości Ks. Jana Twardowskiego. W przeglądzie wzięły udział cztery szkoły podstawowe. Dodatkową atrakcją był występ jasełkowy uczniów klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Natomiast zespół muzyczny Do Re Mi działający przy Zespole Szkół w Kowanówku, wykonał piękne kolędy i piosenki do słów Ks. Jana Twardowskiego. - Dziękujemy małym i większym artystom wraz z opiekunami,za trud włożony w interpretację tekstów naszego Patronom – mówiły nauczycielki z Zespołu Szkół w Kowanówku – głównego organizatora przeglądu.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia 2019 r. w bibliotece odbył się kolejny wykład poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. Tym razem prezentowane były zagadnienia związane z udziałem oborniczan w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919, wyzwoleniem Obornik oraz udziałem kompanii obornickich w walkach o Chodzież, Czarnków, Budzyń, Wronki i Lwówek. Wykład prowadził Krzysztof Nowacki.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia br. w bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Obornikach w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100-nej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i skierowany był do szkół średnich z powiatu obornickiego.

czytaj więcej

dodano: 04-01-19

Zwycięskim Powstańcom Wielkopolskim cześć!

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bibliotece Publicznej w Obornikach Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" wraz z przyjaciółmi zorganizowało wieczór poetycko-muzyczny.

czytaj więcej

dodano: 19-12-18

Zimowo-świąteczne bobasy

18 grudnia odbyło się ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach „Warsztatów dla mam i bobasów”. Tym razem maluszki wysłuchały fragmentów poetyckiej opowieści „O Zimie” autorstwa Kristin Digman i Görel Kristin Näslund. Był też czas na piosenki o choinkach i śniegu oraz na tradycyjne kolędy. Najbardziej zajmującą i twórczą częścią zajęć była jednak produkcja ciepłego i jadalnego śniegu. A wszystko to z korzyścią dla zmysłów i nastrojów zarówno mam, jak i dzieci.

czytaj więcej

dodano: 19-12-18

Gwiazdkowe Sowy

W poniedziałkowe popołudnie, 17 grudnia, odbyły się zajęcia warsztatowe dzieci z Klubu Mądrej Sowy. Dzieci wysłuchały historii o bożonarodzeniowych tradycjach. Była też szansa na wspólne śpiewanie kolęd oraz rysowanie wymarzonej ozdoby świątecznej. Dzieci otrzymały też drobne upominki od bibliotecznego Gwiazdora. Kolejne spotkanie Mądrych Sów już w styczniu.

czytaj więcej

dodano: 17-12-18

Świąteczne marzenia

Matylda jest chytra i złośliwa. Całymi dniami psoci i dokucza wszystkim wokół, co więcej jest z tego dumna! Takie przecież są wszystkie lisy, prawda? Jednak pewnego zimowego dnia podsłuchuje nader interesujące wieści - jakiś Mikołaj rozdaje prezenty! Takiej szansy Matylda nie może przepuścić. Wychodzi wręcz ze swej lisiej skóry, byleby tylko dowiedzieć się jak najwięcej o tym przedziwnym zwyczaju. Jednak nieoczekiwanie cała jej przebiegłość poszła na marne, a prezenty dostały tylko grzeczne zwierzątka i dzieci?!

czytaj więcej

dodano: 17-12-18

O zimie i nie tylko

Było o zimie, o śniegu i oczywiście - o zbliżających się Świętach. Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach, które odwiedziły nas 13 grudnia, coraz lepiej czują się w bibliotece i świetnie sobie radzą z pracami plastycznymi. Kolejne spotkanie w ramach programu czytelniczego "Maluch w świecie książki" odbędzie się już w nowym roku.

czytaj więcej

dodano: 13-12-18

Planetarne partytury

Ciekawe, jakimi głosami mówią planety? Czy muzyka może dotknąć gwiazd? Spróbowały się tego dowiedzieć przedszkolaki, które wzięły udział we wczorajszym koncercie edukacyjno-muzycznym przygotowanym przez Art Bonsai. Razem z artystami wyruszyły w międzygalaktyczną podróż w poszukiwaniu dźwięków nie z tej ziemi odkrywając przy okazji instrumenty elektroniczne. Ale kosmos! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 13-12-18

Promocja albumu „Powiatowe Miasto Oborniki 1925”

W zbiorach biblioteki publicznej od kilkudziesięciu lat znajduje się oryginalny, ręcznie robiony album zawierający zdjęcia oraz opis miasta powiatowego Oborniki z 1925 roku. Album został wykonany na zlecenie ówczesnego magistratu, a profesjonalne zdjęcia oraz malownicze panoramy wykonał przedwojenny fotograf Tykociński. Dzięki staraniom biblioteki ten wyjątkowy dokument został wydany w wersji drukowanej, a tym samym udostępniony szerszej publiczności.

czytaj więcej