Galeria

dodano: 14-02-17

Karnawał z piosenką

Karnawał z piosenką- to tytuł wieczoru poetycko-muzycznego, który przygotowało Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Odbył się 10 lutego w naszej bibliotece. W wypełnionej po brzegi sali rozbrzmiewały najlepsze piosenki polskie i zagraniczne. Widzowie z przypiętymi kotylionami bawili się znakomicie. Gospodarzami wieczoru byli Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak,który wcielił się w rolę wodzireja. Wieczór prowadzono w oparciu o teksty piosenek, dzięki czemu powstał swoisty, wyjątkowy dialog. Prowadzący przypomnieli też ciekawostki związane z festiwalami piosenki jakie odbywały i odbywają się w Polsce. Wykonawcy wieczoru: Alicja Jastrząbek, Monika Bakowska, Natalia Łaszczewska, debiutująca Katarzyna Otto, Tomasz Misterski i Czesław Karolczak. Kotyliony wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie pod opieką Violetty Borkowicz i Aliny Hoeft. Dziękujemy za udział w wieczorze, prosimy zapamiętać słowa: „Piosenka jest dobra na wszystko.”

czytaj więcej

dodano: 09-02-17

Zimowe ubrania

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki. o zimowych ubraniach i pogodzie opowiedziała dzieciom Barbara Zielińska. Był też czas na wyklejaną pracę plastyczną.

czytaj więcej

dodano: 06-02-17

Nowa wystawa w naszej bibliotece

Pracujemy w trójkę- budujemy za 12-tu. Uprzejmie i szybko obsługujemy ludzi pracy. Korzystanie z uzdrowisk da ci radość i siły do pracy! Pozdrawiamy kobiety pracujące dla pokoju i rozkwitu ojczyzny!

czytaj więcej

dodano: 23-01-17

II Przegląd Twórczości Księdza Jana Twardowskiego

18 stycznia odbył się w naszej bibliotece II Przegląd Twórczości Księdza Jana Twardowskiego. Organizatorami spotkania był ZS Specjalnych w Kowanówku. Spotkanie przygotowały nauczycielki Grażyna Surma i Agnieszka Garstecka. Organizatorki zaprosiły do udziału młodzież, uczęszczającą do szkół gimnazjalnych. W przeglądzie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 1 i z 1 Prywatnego Gimnazjum w Obornikach, a także młodzież z Gimnazjum Zespołu Szkół w Kowanówku. Swoim śpiewem spotkanie uświetnił chór Ardente z Gimnazjum nr 3 pod dyrekcją Arletty Zmyślińskiej. W spotkaniu wzięły też udział Barbara Zielińska i Jolanta Staniszewska, które reprezentowały Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Dziękujemy za liczny udział nauczycielom, uczniom, a także proboszczowi parafii pw. Św. Józefa w Obornikach Rafałowi Banaszakowi. Scenografie spotkania tworzyły Tildy- anioły, które uszyła Alicja Sawada.

czytaj więcej

dodano: 04-01-17

Kolędnicy- wędrownicy z gwiazdą na patyku

We wtorkowe popołudnie w obornickiej Bibliotece Publicznej przy wypełnionej po brzegi sali pojawili się barwni kolędnicy. Zaprezentowali swoje programy, które przygotowali na IX Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych w Chrustowie. Zaroiło się od aniołów, reniferów, elfów , nie zabrakło też świętej Rodziny i św. Mikołaja. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sycynie( pod kierunkiem Pań Marcjanny Nowak i Wioletty Mikołajczak) zabrali nas do nieba, gdzie aniołowie przygotowywali się właśnie do świąt Bożego Narodzenia. Ciekawy scenariusz, wspaniała oprawa muzyczna i świetne wykonanie zachwyciło zebraną publiczność. Podobną tematykę przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach ( z Panią Aleksandrą Kulupą), jednak zaskoczyli wszystkich, bowiem aniołowie mówili gwarą wielkopolską, szczególnie bliską starszemu pokoleniu. Humorystyczne sytuacje, zaskakujące scenki i słowa wywoływały salwy śmiechu. Z kolei trzecia grupa – kolędnicy ze Szkoły Podstawowej z Chrustowa ( pod kierunkiem Pań Violetty Borkowicz i Joanny Kujawy) próbowali pomóc św. Mikołajowi, który z powodu awarii prądu nie zdążył kupić na czas prezentów i musiał dotrzeć do galerii. Dużo ruchu, tańca i nawiązanie do współczesnych realiów szczególnie ujęło słuchaczy. Trzy różne programy, ale pokazujące , jak w nowatorski i oryginalny sposób można nawiązać do okresu bożonarodzeniowego i pokazać tradycyjne wartości.

czytaj więcej

dodano: 19-12-16

Pójdźmy wszyscy do stajenki

16 grudnia w naszej instytucji odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Pójdźmy wszyscy do stajenki. Jest to ostatni w tym roku występ członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. W świątecznej atmosferze, przy wypełnionej po brzegi sali oborniccy poeci przedstawili swoje wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek, które chętnie z wykonawcami śpiewała publiczność. Każdy uczestnik spotkania otrzymał też słodką niespodziankę- pierniki. W wieczorze wzięli udział: Maria Kogut, Agnieszka Pawlak, Barbara Zielińska, Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek, Henryk Wojtysiak, Czesław Karolczak, Oliwia Kąkol, Laura Chrzanowska, Aleksandra Ziółkowska, Bartosz Barszcz, Mateusz Rossa.

czytaj więcej

dodano: 15-12-16

Biblioteczny Kącik Malucha

Wczoraj w naszej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dzieci i rodziców w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem rozmawialiśmy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dziękujemy bardzo za udział w zajęciach i życzymy Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego.

czytaj więcej

dodano: 08-12-16

Warcztaty decoupage

Wczoraj w naszej bibliotece odbyły się warsztaty decoupage. Wzięły w nich udział czytelniczki i mamy. Każda z uczestniczek własnoręcznie wykonała świąteczną zakładkę do książek. Być może będzie ona prezentem dla bliskiej osoby albo zapoczątkuje tworzenie własnej kolekcji. Mamy nadzieję, że warsztaty się podobały, a popołudnie spędzone z nami w bibliotece będziecie mile wspominać.

czytaj więcej

dodano: 29-11-16

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece warsztaty wspólnego szycia misiów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Biblioteka- miejsce spotkań. Poprowadziła je Iwona Tietz, pracownik naszej biblioteki. Było to ostatnie wydarzenie związane z projektem Biblioteka- miejsce spotkań, który cieszył się dużą popularnością wśród czytelników i mieszkańców naszego miasta.

czytaj więcej

dodano: 25-11-16

Magiczne Indie

To tytuł najnowszej wystawy w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Autorem fotografii jest oborniczanin Jerzy Moliński. Prezentowane zdjęcia, które są zaledwie garstką z kilkunastu tysięcy przywiezionych z kraju, gdzie życie rodzi się i kończy na ulicy, nie pokazują zabytków, ale codzienność. Indie to kraj legenda, to kolebka wspaniałej cywilizacji, synonim biedy i przeludnienia, królestwo bollywoodzkiego kiczu, kraina cudów natury i przyrody, wylęgarnia tropikalnych chorób. Indie to także wyjątkowa mieszanka różnych religii, zapachów, kolorów i smaków, dla jednych czyste piękno i niewyczerpane źródło inspiracji, dla innych wszechobecny brud i najgorszy koszmar. Indie można kochać albo nienawidzić, nie ma nic pośrodku- twierdzi Jerzy Moliński. Podczas wernisażu J. Moliński zabrał uczestników w niecodzienną podróż po tym egzotycznym kraju, urozmaiconą zapachem kadzidełek i dźwiękami hinduskiej muzyki. Można było spróbować indyjskiej herbaty z masalą, czyli mieszanką różnych przypraw charakterystycznych dla kuchni indyjskiej.

czytaj więcej