Galeria

dodano: 04-12-15

Premiera kalendarza

2 grudnia odbył się w naszej bibliotece wieczór autorski promujący kalendarz wydawany przez Gminę Oborniki.

czytaj więcej

dodano: 01-12-15

Barbórka w bibliotece

W tym tygodniu w naszej bibliotece świętujemy Barbórkę. Z tej okazji odbyły się lekcje biblioteczne w których wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i z Przedszkola Słoneczny Świat w Obornikach. Najmłodsi mieli okazję poznać zawód górnika, zobaczyć jak wygląda prawdziwa górnicza czapka i przekonać się czy węgiel naprawdę brudzi ręce. Oprócz tego panie bibliotekarki czytały dzieciom książki z serii Basia, których autorką jest Zofia Stanecka.

czytaj więcej

dodano: 30-11-15

Wernisaż wystawy

26 listopada minęła 160 rocznica śmierci naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Obornikach została zorganizowana wystawa, na której można podziwiać różnojęzyczne wydania Pana Tadeusza. Kolekcja pochodzi ze zbiorów rodziny Szatkowskich.

czytaj więcej

dodano: 27-11-15

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia trwają w naszej bibliotece cały tydzień. W tym czasie spotykamy się z dziećmi ze szkół i przedszkoli. W tym roku lekcje biblioteczne nosiły tytuł Każdy ma swojego misia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich kochanych pluszakach.

czytaj więcej

dodano: 27-11-15

Każdy ma swojego misia

W tym miesiącu dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. Każdy ma swojego misia. Lekcja odbyła się w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 19-11-15

Biblioteczny Kącik Malucha

O pieskach, kotkach i innych zwierzątkach to tytuł spotkania w Bibliotecznym Kąciku Malucha, które odbyło się 18 listopada. Przybyły na nie dzieci z opiekunami. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 grudnia o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 14-11-15

Wieczór poetycko-muzyczny

13 listopada odbył się w naszej bibliotece wzruszający wieczór poetycko-muzyczny Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. Wzięli w nim udział członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Gościnnie wystąpił członek chóru Cantilena Tomasz Misterski, który z Jolantą Staniszewską i Alicją Jastrząbek śpiewał utwory takiej jak Przybyli ułani pod okienko czy Wojenko, wojenko. Patriotyczna poezja i wspólne śpiewanie sprawiło, że był to jeden z tych wieczorów, które na długo zostaną w pamięci uczestników.

czytaj więcej

dodano: 09-11-15

Jesienna piosenka

5 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Obornikach odbył się koncert zatytułowany Jesienna piosenka. Wykonawcami byli artyści-muzycy: Bernard Stieler skrzypek i kompozytor znany w środowisku poznańskich muzyków, Bogdan Chołdrych, akordeonista, wokalista, bardzo muzykalny mieszkaniec Obornik. Utwory wybrał i przygotował Antoni Żuromski, śpiewał też większość piosenek, akompaniując na gitarze.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Europraca

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt. Europraca, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Oblicza współczesnej Rosji

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt.Oblicza współczesnej Rosji, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

czytaj więcej