Galeria

dodano: 18-11-19

Sobota z Panem Kleksem

W ostatnią sobotę nasza biblioteka pękała w szwach, a to za sprawą czytelników, którzy całymi rodzinami przybyli na spotkanie z Panem Kleksem.

czytaj więcej

dodano: 13-11-19

140 lat linii kolejowej Poznań - Piła

W piątek, 8 listopada, w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się otwarcie wystawy „140 lat linii kolejowej Poznań – Piła” połączone z promocją albumu poświęconego historii tej trasy. Autorem wydawnictwa jest Krzysztof Springer, prezes Stowarzyszenia Nadwarciańska Kolej Drezynowa. Książka stanowi drugą część kolejowego tryptyku. Przypomnijmy, że pierwsza - „Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską” miała swoją premierę w marcu tego roku.

czytaj więcej

dodano: 08-11-19

Spotkanie z Emilią Kiereś

Wczoraj w bibliotece odbyło się spotkanie z Emilią Kiereś - autorką książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczką, ilustratorką, redaktorką. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Książki "Łowy", "Brat", "Haczyk", "Rzeka", "Kwadrans" nawiązują do tradycji baśni i legend lub zaskakują wątkami detektywistycznymi.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Dookoła świata

W miniony piątek, 25 października, w Bibliotece Publicznej odbył się kolejny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Tym razem artyści zabrali nas w podróż po różnych krajach świata prezentując charakterystyczne dla nich melodie i utwory poetyckie. Podczas niespełna godzinnego występu gościliśmy więc w Anglii, Ameryce, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Grecji oraz w Rosji.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Kicia Kocia w bibliotece

W sobotę 19 października Biblioteka Publiczna w Obornikach przeżyła prawdziwy szturm czytelników. Powodem było spotkanie z Anitą Głowińską - autorką fenomenalnej serii książeczek o przygodach Kici Koci. Jak się okazało, sympatyczna bohaterka ma w naszym mieście całe rzesze fanów, którzy szczelnie wypełnili salę, a potem cierpliwie czekali na autograf i chwilę rozmowy z autorką. Wielką atrakcją okazała się maskotka Kici Koci, z którą chętnie fotografowały się dzieci oraz pamiątkowe balony od wydawcy.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Pst...ryk!

"Pst...Ryk!" to tytuł debiutanckiego tomiku poezji autorstwa Agnieszki W. Pawlak. Oborniczanka w piątkowy wieczór opowiadała o swej twórczości czytelnikom zgromadzonym w bibliotece publicznej. Pełen ekspresji monodram zaprezentowany przez panią Agnieszkę, na podstawie jej autorskiej twórczości, na długo pozostanie w pamięci widzów. Analizy wierszy zgromadzonych w tomiku "Pst...Ryk!" dokonał podczas spotkania poeta i krytyk literacki Jerzy Grupiński, a o kulisach powstania tomiku opowiadała wydawca Dorota Jędraszyk z Wydawnictwa Literackiego ATENA. Pani Agnieszce serdecznie gratulujemy debiutu!

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Pamięci Django Reinhardta

17 października w Domu Kultury w Objezierzu odbył się koncert Żuromski Gipsy Swing, czyli duetu Antoni Żuromski i Witold Żuromski. Wydarzenie poświęcone było pamięci legendarnego wirtuoza gitary Django Reinhardta. Publiczność wysłuchała utworów, które uchodzą dziś za światowe standardy swingowe.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Pierwszy krok do Orientu

Podróży dookoła świata z biblioteką ciąg dalszy... Wczoraj młodzież z SP nr 2 spotkała się z Leszkiem Szczasnym, globtroterem, autorem książki "Świat na wyciągnięcie ręki". Prelekcja zatytułowana "Pierwszy krok do Orientu" była barwnym zapisem wędrówki po północnych i centralnych regionach Turcji . Podróżnik pokazał przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Po bezdrożach Alsaki, czyli spotkanie z podróżnikiem Sebastianem Bielakiem

Cykl spotkań z podróżnikami niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników. 10 października Sebastian R. Bielak, krakowski inżynier i wykładowca, opowiadał w bibliotece o swojej 3-miesięcznej ekspedycji na Alaskę. Wspaniała prezentacja ukazała rożne oblicza tego zakątka świata – do Półwyspu Kenai do Doliny Jukonu.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

3 piętro – wystawa fotografii

We wtorek, 8 października 2019 r. w bibliotece odbył się wernisaż wystawy fotograficznej przygotowanej przez Weronikę Wicherek. Autorka w swojej twórczości poszukuje różnych tematów i inspiracji. Pragnie tworzyć swoją własną sztukę prawdziwymi uczuciami i oddawać to na fotografii. Ulubieni artyści wizualni, z których czerpie to: Vivian Marien, Jan Saudek, Peter Witkin i Zdzisław Beksiński. Fotografie, prezentowane na wystawie powstały w latach 2016-2019. Ekspozycję można oglądać do 31 października, w godzinach pracy biblioteki.

czytaj więcej