dodano: 27-03-17

Z poezją przez życie

24 marca w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się kolejny wieczór poetycko muzyczny zorganizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Oborniccy poeci świętowali Światowy Dzień Poezji. Wieczór poświęcony był pamięci poetki Jolanty Nowak-Węklarowej.

Nastrojowe wiersze, obszerne narracje wprowadziły widzów w twórcze życie poetki. Wieczór uświetniły liryczne piosenki. Gośćmi wieczoru byli:

Przewodnicząca Rady Powiatu w Wągrowcu- Małgorzata Osuch z mężem
Dyrektor Powiatowej Biblioteki w Wągrowcu- Elżbieta Rożnowska
Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Wągrowcu- Irena Grochowska
Wieloletni przyjaciel poetki- Bronisław Godawa

Wykonawcy wieczoru: Małgorzata Osuch (narracje), Maria Kogut, Jolanta Staniszewska, Barbara Zielińska, Oliwia Kąkol, Laura Chrzanowska, Henryk Wojtysiak i Bartosz Barszcz.

O stronę muzyczną spotkania zadbali: Alicja Jastrząbek, Jolanta Staniszewska, Laura Chrzanowska, Czesław Karolczak i Tomasz Misterski.

Racząc się kawą i pysznymi wypiekami rozmawiano i wspominano świetną poetkę i wspaniałego człowieka- Jolantę Nowak- Węklarową.