dodano: 06-04-16

Wystawa prac malarskich Bernadety Bubacz

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki można oglądać wystawę malarstwa Bernadety Bubacz. Bernadeta Bubacz urodziła się na Kujawach , tam spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. Obecnie mieszka w Świerkówkach. Malarstwem zajmuje się amatorsko od około 15 lat. Odkryła, że stało się ono jej życiową pasją i sposobem na wyrażanie emocji, a także odskocznią od codzienności. Inspirację dla obrazów B. Bubacz stanowi przyroda i ludzie. Najczęściej maluje portrety, akty i pejzaże, ale próbuje także malować abstrakcje. Ostatnio zainteresowała ją tematyka sakralna. Techniki, jakimi się posługuje to olej i sucha pastel. W 2008 r. wystawiła swoje prace w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki, a w 2015 r. w Bibliotece w Ryczywole.