dodano: 24-06-16

Wernisaż wystawy rzeźb Marioli Kalickiej

23 czerwca w obornickiej bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy rzeźb Marioli Kalickiej. Rzeźbiarka pochodzi z Obornik. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w pracowni Bazylego Wojtowicza. Twórczość prezentowała na 27 wystawach indywidualnych, uczestniczyła w wielu wystawach środowiska, kraju i zagranicy. Uczestniczyła w sympozjach rzeźbiarskich w kraju i zagranicy. Jest laureatką Biennale Małych Form Rzeźbiarskich w Poznaniu (Grand Prix 1995), Salonów Zimowych w Warszawie, Biennale Dantesca (Rawenna), wystaw „Ekologia” Szczecin, Biennale Rzeźby- Kraków, Warsztaty Ceramiczne Wrocław, Wystawy „Satyrkon”,- Legnica, Wystawy Krajowej w Czarnkowie. Rzeźby Marioli Kalickiej znajdują się w zbiorach min: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Centrum rzeźby w Orońsku, Muzeum miedzi w Legnicy, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Muzeum Chleba W Radzionkowie, Muzeum Regionalne w Barlinku, a także w zbiorach prywatnych. Jedna z rzeźb stoi też przed budynkiem biblioteki. Artystka wystawą Międzyczas, która można oglądać w bibliotece obchodzi 45-lecie pracy twórczej. Licznie zgromadzona publiczność świętowała z artystką.