dodano: 28-01-20

W krainie wyobraźni

Dziś w naszej bibliotece odbyły się twórcze warsztaty plastyczne zatytułowane „W krainie wyobraźni”. Miłośnicy rysunku pod okiem Asi Walaszczyk - absolwentki historii sztuki UAM projektowali bajkowego bohatera.

Praca twórcza poprzedzona została krótkim wykładem oraz pokazem ilustracji książkowych, a także rysunkowych postaci stworzonych przez najlepszych plastyków.
Taka inspiracja sprawiła, że uczestnicy warsztatów narysowali kolorowe i niepowtarzalne wizualizacje bohaterów swojej wyobraźni. Na zakończenie każdy otrzymał imienny dyplom oraz drobny upominek.
Efekty pracy dzieci można zobaczyć w bibliotece, gdzie w tej samej przestrzeni nadal dostępna jest też wystawa „Niech żyje kolor” autorstwa  Joanny Walaszczyk.
Za mile spędzony czas, a także twórcze inspiracje dziękujemy Asi i liczymy, że to nasze nieostatnie wspólne spotkanie z dziećmi, kolorem, rysunkiem i sztuką.