dodano: 09-05-14

Uroczystość wręczenia pamiątkowego medalu Antoniego Małeckiego

8 maja 2014 – dzień wyjątkowy dla naszej Biblioteki. Wspólnie z czytelnikami obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć oborniczanom postać prof. Antoniego Józefa Małeckiego, od 1989 roku patrona naszej instytucji, syna obornickiej ziemi, filologa, krytyka literatury, tłumacza, dramaturga, historyka, który już za życia stał się pomnikową postacią. W 1901 roku – z okazji 80-tych urodzin Małeckiego Uniwersytet Lwowski uhonorował go jubileuszowym medalem.Ten medal , z kolekcji Lecha Czabana, a wykonany przez Stanisława Romana Lewandowskiego stał się własnością Biblioteki. Jego odsłonięcia dokonali Burmistrz Tomasz Szrama, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz i Lech Czaban.

Wykład pt. „Bene meritus- rzecz o Antonim Józefie Małeckim”, któremu towarzyszyła ciekawa prezentacja, wygłosił Zbigniew Adamczewski.