dodano: 03-03-15

To już 8 lat...

W minioną środę w Bibliotece Publicznej w Obornikach Klubowiczki świętowały ósme urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki. Był to czas podsumowań i wspomnień. Przez 8 lat klubowiczki spotkały się 88 razy, omówiły 84 książki, napisały 78 recenzji. Miejscem spotkań Klubu była Biblioteka Szkolna przy ZS w Obornikach, Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach, Restauracja Cafe Mania, Gorzelnia 505 w Połajewie i Biblioteka Publiczna w Obornikach, która jest gospodarzem Klubu. Dzięki działalności DKK naszą bibliotekę odwiedzili następujący pisarze i pisarki: Krystyna Januszewska, Małgorzata Kalicińska, Hanna Kowalewska, Piotr Śliwiński, Joanna Siedlecka, Katarzyna Enerlich, Sławomir Koper. Obornicki klub wziął też udział w trzech Ogólnopolskich Dyskusjach Dyskusyjnych Klubów Książki. Środowe spotkanie było okazją do podsumowań, przebiegało w miłej atmosferze, przy wspólnie przygotowanym poczęstunku. Dyskusyjne Kluby Książki powstały z inicjatywy Instytutu Książki, działają w całej Polsce i są odpowiedzią na potrzebę wspólnych dyskusji o literaturze.