Galeria

dodano: 29-08-19

Tadeusz Ratajczak – wyjątkowa osobowość ziemi obornickiej

W historii naszego miasta niewielu jest ludzi, o których można powiedzieć, że są niezastąpieni. Taką postacią był niewątpliwie Tadeusz Ratajczak. Rok, który upłynął bez jego obecności, utwierdził nas tylko w tym przekonaniu. 28 sierpnia, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, odbył się wernisaż wystawy „Tadeusz Ratajczak. Wyjątkowa osobowość ziemi obornickiej”.

Dzięki wspólnym staraniom Wicestarosty Obornickiego Waldemara Cyranka, Sekretarza Gminy Oborniki Krzysztofa Nowackiego oraz Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Jacka Okpisza udało się przygotować 10 podzielonych tematycznie tablic z archiwalnymi fotografiami, przedstawiającymi różne pola działalności i etapy życia Tadeusza Ratajczaka. Wiele zdjęć jest unikatowych i pochodzi z prywatnych, rodzinnych zbiorów. Wystawa prezentuje także odznaczenia i pamiątki związane z tą wyjątkową postacią.

Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 14 września. Następnie będzie można ją zobaczyć w Starostwie Powiatowym w Obornikach oraz w Urzędzie Miejskim w Obornikach.