dodano: 21-11-17

Promocja książki pt. "Radzim. Gród i wieś nad Wartą"

W piątek, 17 listopada, w bibliotece odbyła się promocja książki „Radzim. Gród i wieś nad Wartą”. Publikacja przedstawia dzieje Radzimia położonego nad Wartą w odległości około 25 km od centrum Poznania w kierunku północnym. Grodzisko na Ostrowie Radzimskim (gm. Murowana Goślina) i ślady zabudowy mieszkalno – gospodarczej po dawnej wsi na lewym brzegu Warty (gm. Oborniki) to dziś jedyne widoczne w terenie świadectwa dawnej świetności Radzimia. Wydana przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, licząca ponad 500 stron monografia Radzimia jest dziełem 21 autorów reprezentujących 15 instytucji naukowych – efektem wieloaspektowych, interdyscyplinarnych badań owej zaginionej, zapomnianej przestrzeni i jej miejsca w historii Wielkopolski. Promocja tej imponującej, bogato ilustrowanej publikacji zgromadziła w naszej instytucji jej autorów, przedstawicieli władz samorządowych, miłośników i badaczy historii regionu, a także liczne grono zainteresowanych mieszkańców Obornik. Książka do nabycia w Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy. Tel. 61 427 50 10 wew. 348.