dodano: 22-05-18

Polska według Pankiewicza

W poniedziałkowy wieczór, 21 maja, w bibliotece publicznej gościliśmy Romana Pankiewicza, autora tryptyku Trzy żywioły: „Matuszka Rosija - pierwszy żywioł", „Niemcy - drugi żywioł", „Islandia - trzeci żywioł". Pisarz promował swoją ostatnią książkę pt. „Polski żywioł” nawiązującą do 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym razem autor przyjrzał się Polsce i historii naszego narodu, opisał jego przywary i zalety, celnie wypunktował wszystkie aspekty, które czynią Polaków bardziej żywiołowymi niż to się może wydawać.

Podczas spotkania z czytelnikami Pankiewicz opowiadał m.in. o najciekawszych, jego zdaniem, momentach w dziejach Polski, o roli kościoła katolickiego oraz o zmieniającej się władzy. Narracja została zilustrowana interesującą prezentacją multimedialną. Niestety, nasz wczorajszy gość zapowiedział również, że jest to już ostatnie spotkanie autorskie w jego pisarskiej karierze. Na pamiątkę tej, oraz wcześniejszych wizyt w obornickiej bibliotece, pisarz otrzymał od nas okolicznościową filiżankę z widokiem Obornik. W rewanżu autor podarował bibliotece swoją najnowszą książkę wraz z dedykacją.