dodano: 13-09-19

Podróże do granic, czyli rowerami przez Austarlię

W czwartek – 12 września, o podróżowaniu, Australii oraz zmaganiu się z własnymi słabościami w naszej bibliotece opowiadał podróżnik Robert Czerniak.

Pan Robert wraz z trzema uczestnikami wyprawy przy pomocy rowerów przejechali ponad 10 000 km. Najciekawsze doświadczenia, które opisywał Robert Czerniak wiązały się przede wszystkim z: gościnnością Australijczyków, nowym rokiem w Sydney, sierocińcem dla kangurów, misiami koala, eukaliptusami, Wielką Rafą Koralową  i upałami dochodzącymi do 50 stopni Celsjusza.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka oknem na świat” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Obornikach. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.