dodano: 17-03-17

Elżbieta Bednarczyk- spotkania w bibliotece

14 marca w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk, autorką książek dla dzieci, tancerką i choreografem. Od wielu lat mieszka w Australii. Autorka rozmawiała z dziećmi na temat przesłań i morałów, jakie płyną z jej bajek. Pisząc je stara się, aby każda z nich uczyła czegoś wartościowego. Np. "Kłótnia w tornistrze" opowiada historię przyborów szkolnych, które nie są szanowane przez swoich małych właścicieli. Podczas spotkania zatańczyła dla dzieci taniec cygański, a także pokazała slajdy i opowiedziała o Australii : o przyrodzie, zwierzętach, klimacie, sposobach spędzenia wolnego czasu i relacjach międzyludzkich. Natomiast w godzinach wieczornych spotkała się z dorosłymi czytelnikami, którym zaprezentowała swoje wiersze z wydanego w tym roku tomiku "Uśpione ogrody" oraz pokazała trzy tańce: cygański, flamenco i arabski. Była też część poświęcona Australii, czyli pokaz zdjęć połączony z opowiadaniem o tym pięknym kraju.