dodano: 19-03-18

„Echo z dna serca…”

„Echo z dna serca...” Poezja Leopolda Staffa - taki temat realizowała młodzież podczas dziesiątego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Finał odbył się 16 marca 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Młodzi recytatorzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych - w pierwszej uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjaliści, w drugiej młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu przystąpiło 28 uczestników, a oceniało ich jury w składzie: Barbara Zielińska, Małgorzata Dobra, Ewa Klimasek.

Wyniki zmagań są następujące:
Grupa I:   1 miejsce – Olimpia Laube (Szkoła Podstawowa nr 2 Oborniki)
                 2 miejsce – Jan Górka (Szkoła Podstawowa nr 4 Oborniki)
                 3 miejsce – Julia Fiedor i Kinga Sudoł (Zespół Szkół im. H. Cegielskiego Rogoźno).
Wyróżnienia: Patrycja Oleksy (Gimnazjum Ryczywół), Dobrochna Marchwiak i Wiktoria Kuszak ( Gimnazjum im. Przemysława II Rogoźno), Bartosz Barszcz (Szkoła Podstawowa nr 2 Oborniki),
Grupa II:  1 miejsce – Sebastian Krzyżanowski (Zespół Szkół im. H. Cegielskiego)
                 2 miejsce – Weronika Matoga (Zespół Szkół im. H. Cegielskiego)
                 3 miejsce – Weronika Chudziak (Zespół Szkół Objezierze) i Wiktoria Golon (LO Oborniki)
Wyróżnienie: Aleksandra Ziółkowska (LO Oborniki)
Uczestnicy i widzowie przyznali nagrody publiczności, zdobyli je: Jan Górka oraz Sebastian Krzyżanowski.
Nad organizacją i przebiegiem jubileuszowej imprezy czuwały: Krystyna Eichler - dyrektor BPMiG Oborniki, Stefania Maria Kiwertz i Ewa Klimasek, warto nadmienić - w tym samym składzie od 10 lat. Bez wsparcia wielu instytucji i osób konkurs nie mógłby się odbyć. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Urząd  Miasta i Gminy w Obornikach, Urząd Miasta i Gminy w Rogoźnie, Urząd Gminy w Ryczywole, Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach, Studio „Manix” Pawła Rydzewskiego, Gabinet Kosmetyczny „Magdalena” Magdaleny Borysowskiej, Karina Wojdanowicz sklep „Groszek” w Kowanówku i Stefania Maria Kiwertz. Recytatorom i ich opiekunom należą się słowa uznania za trud włożony w przygotowania do rywalizacji i wysoki poziom konkursu, podziękowania darczyńcom i gościom, którzy uświetnili imprezę swą obecnością. Byli wśród nich wiceburmistrz Obornik Piotr Woszczyk, wicestarosta powiatu obornickiego Andrzej Okpisz oraz kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Beata Łukasiewicz-Lorent.