dodano: 04-04-14

Dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej

Z przyjemnością informujemy, że od roku czytelnicy w całej Polsce na co dzień mają nieograniczony dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona www.polona.pl Do cyfrowego repozytorium wpływa codziennie ponad 70 000 skanów obejmujących nawet do 2 000 obiektów, także tych wydobytych ze skarbca Narodowej Książnicy: książek, czasopism, pocztówek, fotografii, grafik, map, nut i rękopisów. Najnowsza technologia umożliwia czytelnikom wnikliwie przestudiowanie każdego dokumentu, wydrukowanie skanu w dobrej rozdzielczości, a nawet stworzenie własnej kolekcji najciekawszych obiektów. Warto podkreślić, że większość obiektów umieszczonych w Polonie znajduje się w Domenie Publicznej, co pozwala użytkownikom na ich kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie bez ograniczeń.