dodano: 27-05-15

Anna Onichimowska w naszej bibliotece

27 maja w Bibliotece Publicznej Miasta Gminy w Obornikach gościła znakomita pisarka Anna Onichimowska. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Obornikach i z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

Anna Onichimowska to autorka ponad czterdziestu książek – głównie dla dzieci i młodzieży, wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych, laureatka licznych prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Jej Dobry potwór nie jest zły otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Najwyższa góra świata została wpisana na Listę Honorową IBBY. Autorka nominowana była do nagrody Prezydenta RP i głównej nagrody w Cannes, w konkursie im. K. Kieślowskiego za scenariusz do Dnia Czekolady (razem z J.P. Bławutem). Jej książki, opowiadania i dramaty tłumaczone są na włoski, francuski, angielski, słoweński, niemiecki, koreański, chiński. Trzy książki (współautor: Tom Paxal) zostały opublikowane w Finlandii po szwedzku.

Młodzieży opowiadała o swoim życiu prywatnym, zawodowym, chętnie odpowiadała na pytania młodzieży. Chętni nabyli książki i otrzymali autograf autorki.