dodano: 12-12-17

40 lat twórczości poetyckiej Marii Kogut

„40 lat twórczości poetyckiej Marii Kogut” - to kolejny wieczór jubileuszowy przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Wydarzenie miało miejsce 8 grudnia br. w pięknie przygotowanej sali Biblioteki Publicznej w Obornikach, wypełnionej po brzegi przez miłośników, przyjaciół, znajomych oraz rodzinę Pani Marii. Wieczorowi towarzyszyła wystawa w postaci tomików, almanachów i nagród, którymi poetka została wyróżniona. Warto podkreślić, że w 2014 roku Pani Maria Kogut została przyjęta do grona członków Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu, a od samego początku, tj. od 12 lat należy do Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec (jest jego współzałożycielką). W wieczorze, oprócz Jubilatki, wystąpili: Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek, Barbara Zielińska, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak, Czesław Karolczak, Bartosz Barszcz, Jan Górka oraz, gościnnie: Tomasz Misterski i Józef Śmigielski.