Aktualności

dodano: 09-04-13

Katarzyna Enerlich w naszej bibliotece

8.04 naszą bibliotekę odwiedziła Katarzyna Enerlich. Pisarka pochodzi z Mrągowa. Zgromadzona w bibliotece publiczność mogła poznać szczegóły z życia osobistego i twórczego pisarki. Pani Katarzyna jest autorką książek: Prowincja pełna mareń, Prowincja pełna gwiazd, Prowincja pełna smaków, Prowincja pełna Słońca, Studnia bez dnia, Kwiat diabelskiej góry, Czas w dom zaklęty, Kiedyś przy błękitnym ksieżycu. Pisarka odpowiadała na wiele pytyań, zadanych przez czytelników. Chętni mogli kupić książki i otrzymać autograf. Spotkanie było możliwe dzięki dotacji otrzymanej przez Instytut Książki dla działającego przy naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

czytaj więcej

dodano: 04-04-13

Mądra Sowa obchodzi Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dzisiejsze zajęcia Klubu Mądra Sowa poświęcone były literaturze dla dzieci. Prowadząca, pani Basia Zielińska, opowiadała dzieciom o książkach, czytaniu i korzyściach, jakie ono daje. Każdy klubowicz wyszedł z zajęć z własną zakładką i kolorowanką.

czytaj więcej

dodano: 04-04-13

Tygryski i Zajączki w bibliotece

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Bajka ze swoimi paniami. Lekcja biblioteczna nosiła tytuł: Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka. Przedszolaki, oprócz odkrycia, czym jest biblioteka, mogły pochwalić się swoją wiedzą o książkach. Trzeba przyznać, że dzieci z przedszkola Bajka są mądre i odważne, ponieważ znały odpowiedzi na trudne zagadki i pięknie wypowiadały się o ulubionych książkach. Dziękujemy za wizytę.

czytaj więcej

dodano: 26-03-13

Z zajączkiem poznajemy wielkanocne zwyczaje

Lekcje biblioteczne o takim tytule odbywają się w naszej bibliotece. Zorganizowane zostały w ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom.

czytaj więcej

dodano: 26-03-13

Zajączek w bibliotece

Zajączek nie ominął biblioteki. Dzieci z Klubu Mądra Sowa otrzymały piękne prezenty.

czytaj więcej

dodano: 26-03-13

Julian Tuwim- alchemik słowa

W sobotę 23 marca został rozstrzygnięty V Powiatowy Konkurs Recytatorski.

czytaj więcej

dodano: 22-03-13

Mądra Sowa wita wiosnę

21 marca z budynku naszej biblioteki wyszedł kolorowy korowód. Dzieci z Klubu Mądra Sowa przywitały wiosnę.

czytaj więcej

dodano: 22-03-13

Motywy Wielkiej Nocy w sztuce

W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się w naszej instytucji wykład: Motywy Wielkiej Nocy w sztuce. Poprowadził go Zbigniew Adamczewski.

czytaj więcej