Aktualności

dodano: 20-05-14

Spotkanie autorskie dla czytelników

Już dzisiaj odbędzie się w naszej instytucji spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem. Zapraszamy serdecznie na opowieści o Rosji. Sala biblioteki godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 16-05-14

Święto poezji dla dzieci

Zapraszamy na Święto poezji dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 16.00.

czytaj więcej

dodano: 16-05-14

Andrzej Marek Grabowski odwiedził naszą bibliotekę

13 maja naszą bibliotekę odwiedził wyjątkowy gość- Andrzej Marek Grabowski, twórca takich programów jak Tik-tak, Ciuchcia, Budzik, a także twórca piosenek znanego w całej Polsce dziecięcego zespołu Fasolki. Autor nawiązał wspaniały kontakt z dziećmi, opowiadał im o swojej twórczości, a z magicznej walizki wyciągnął maskotki z telewizyjnych programów. Szczególne oklaski otrzymała pacynka w postaci Kulfona, który bawi dzieci od wielu lat.Licznie przybyłym dzieciom bardzo podobało się spotkanie, a dla rodziców była to piękna podróż sentymentalna do najmłodszych lat. Uczestnicy spotkania zakupili książki autora, który chętnie pozował do zdjęć i rozdawał dedykacje do książek. Niespodzianką na spotkaniu było przybycie pisarza i poety Andrzeja Grabowskiego( autora przygód Skrzata Wiercipiętka), tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej instytucji dwóch Andrzejów Grabowskich, twórców, którzy swoją pracę poświęcili dzieciom. Uśmiech na twarzy małych i dużych czytelników świadczył o tym, ze spotkanie było bardzo udane.

czytaj więcej

dodano: 16-05-14

Wystawa prac

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac plastycznych autorstwa Joanny Kuźniak.

czytaj więcej

dodano: 08-05-14

INFORMACJA

W poniedziałek 12 maja nasza biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 09-05-14

Uroczystość wręczenia pamiątkowego medalu Antoniego Małeckiego

8 maja 2014 – dzień wyjątkowy dla naszej Biblioteki. Wspólnie z czytelnikami obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć oborniczanom postać prof. Antoniego Józefa Małeckiego, od 1989 roku patrona naszej instytucji, syna obornickiej ziemi, filologa, krytyka literatury, tłumacza, dramaturga, historyka, który już za życia stał się pomnikową postacią

czytaj więcej

dodano: 09-05-14

Dzień Bibliotekarza

8 maja to Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji dzieci z Klubu Mądra Sowa złożyły życzenia paniom bibliotekarkom.

czytaj więcej

dodano: 06-05-14

Wykład o patronie naszej biblioteki

Zapraszamy serdecznie na wykład Zbigniewa Adamczewskiego Bene meritus- rzecz o Antonim Józefie Małeckim, patronie biblioteki. Wykład odbędzie się 8 maja o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 06-05-14

Andrzej Marek Grabowski w bibliotece

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim (znanym jako Profesor Ciekawski, Pan Tik-Tak). Spotkanie odbędzie się we wtorek 13.05 o godz. 16.00.

czytaj więcej

dodano: 05-05-14

Święty Jan Paweł II

Tuż przed samą kanonizacją uczniowie wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej w Sycynie przygotowali uroczystość pod hasłem Święty - Jan Paweł II.

czytaj więcej