Aktualności

dodano: 13-04-16

Niemcy moja mała ojczyzna- drugi żywioł

Wczoraj w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem. Tym razem tematem spotkania były Niemcy. Spotkanie stało się okazja do świętowania. Autor obchodził urodziny, a dodatkowo spotkanie w naszej bibliotece okazało się pięćsetnym spotkaniem autorskim Romana Pankiewicza. Zgromadzeni goście po prelekcji złożyli życzenia autorowi i spróbowali pysznego tortu.

czytaj więcej

dodano: 11-04-16

Chludowska Mazelonka

W ostatni piątek w naszej bibliotece odbył się koncert zespołu \"Chludowska Mazelonka\" pod kierownictwem muzycznym Aliny Forysiak. Dynamiczna choreografia i komunikatywność wciągała w zabawę zgromadzoną publiczność. Goście z Chludowa dali 45 minutowy wspaniały pokaz kultywowania lokalnej tradycji folklorystycznej.

czytaj więcej

dodano: 06-04-16

Zapraszamy młodzież do wspólpracy.

SZUKAMY MŁODZIEŻY, KTÓRA CHCE AKTYWNIE DZIAŁAĆ I TWÓRCZO SIĘ REALIZOWAĆ Szukamy zapaleńców robienia graffiti, osób lubiących pisać scenariusze, robić filmy, zdjęcia, chcących zobaczyć „od kuchni” jak wygląda realizacja projektu społecznego. Kompletujemy zespół młodzieży, która chce się zaangażować w realizacje projektu „BIBLIOTEKA – MIEJSCE SPOTKAŃ”. Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół biblioteki i zbudowanie zespołu młodych, aktywnych i kreatywnych osób, które chcą współtworzyć działania realizowane w ramach projektu. Chcemy zgromadzić zespół 12 uczniów i uczennic, którzy w twórczy sposób pomogą nam zorganizować wydarzenia dla społeczności lokalnej. Zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy na SPOTKANIE INFORMACYJNE, które odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Każda osoba która weźmie udział w projekcie jako członek/członkini zespołu EDUKATORNI otrzyma od Fundacji zaświadczenie o udziale w projekcie i dyplom wolontariusza.

czytaj więcej

dodano: 06-04-16

Wystawa prac malarskich Bernadety Bubacz

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki można oglądać wystawę malarstwa Bernadety Bubacz. Bernadeta Bubacz urodziła się na Kujawach , tam spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. Obecnie mieszka w Świerkówkach. Malarstwem zajmuje się amatorsko od około 15 lat. Odkryła, że stało się ono jej życiową pasją i sposobem na wyrażanie emocji, a także odskocznią od codzienności. Inspirację dla obrazów B. Bubacz stanowi przyroda i ludzie. Najczęściej maluje portrety, akty i pejzaże, ale próbuje także malować abstrakcje. Ostatnio zainteresowała ją tematyka sakralna. Techniki, jakimi się posługuje to olej i sucha pastel. W 2008 r. wystawiła swoje prace w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki, a w 2015 r. w Bibliotece w Ryczywole.

czytaj więcej

dodano: 05-04-16

Chludowska Mazelonka

Zapraszamy serdecznie na koncert. W naszej bibliotece wystąpi zespół Chludowska Mazelonka, prowadzony przez Alinę Forysiak. Koncert odbędzie się w 8.04 (piątek) o godz.18.00.

czytaj więcej

dodano: 05-04-16

Niemcy moja mała ojczyzna- drugi żywioł

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Spotkanie odbędzie się 11.04 (poniedziałek) o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 02-04-16

Dziękuję, Ci Boże, za piękny świat

1 kwietnia odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny promujący kolejny tomik poezji Barbary Zielińskiej. W wieczorze wystąpili członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Jolanta Staniszewska,Alicja Jastrząbek, Agnieszka Pawlak, Oliwia Kąkol, Henryk Wojtysiak. O oprawę muzyczną zadbali członkowie chóru Cantilena Tomasz Misterski z Marzeną Stroińską i Alicją Jastrząbek.

czytaj więcej

dodano: 25-03-16

Pisanki wędrują...

Wielkie pisanki malowane przez uczniów SP 2 i SP 3 rozpoczęły wędrówkę po Obornikach. Można je znaleźć w kilku punktach naszego miasta.

czytaj więcej

dodano: 24-03-16

INFORMACJA

26 marca ( Wielka Sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej