Aktualności

dodano: 10-10-16

Sri Lanka: monsunowe opowieści

17 października odwiedzi naszą bibliotekę Piotr Kowalczyk- obieżyświat, geograf i pilot wycieczek. Publikuje w magazynach podróżniczych, prowadzi serwis www.globtroterzy.net. Jest miłośnikiem kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Tydzień Ziemi w Szczecinie to festiwal jego pomysłu. Piotr Kowalczyk jest też pasjonatem fotografii i kolekcjonerem skamieniałości. W bibliotece przedstawi nam Cejlon jako jedno z najciekawszych miejsc w Azji Południowej. Zapraszamy 17 października godz. 17.00.

czytaj więcej

dodano: 06-10-16

Finisaż wystawy Macieja Markiewicza

4 października w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się finisaż wystawy Macieja Markiewicza. Maciej Markiewicz to osoba wszechstronnie uzdolniona- muzyk, pianista, improwizator, autor tekstów scenicznych, a jednocześnie świetny akwarelista. Jego malarstwo harmonizuje ze stoicyzmem, kierunkiem filozoficznym akcentującym życie w zgodzie z naturą i równowagę duchową. „Stoicki spokój” artysta osiągnął w kompozycjach natury, w szczególności przyrody, krajobrazów i postaci. Finisaż uświetnił mini koncert w wykonaniu Macieja Markiewicza i Ryszarda Janusza. Wystawę licznie odwiedzali czytelnicy biblioteki, ale też grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i Dewey School w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 01-10-16

Gitta Rutledge w naszej bibliotece

30 września w naszej bibliotece miało miejsce wyjątkowe spotkanie autorskie. Naszym gościem była poetka Gitta Rutledge.

czytaj więcej

dodano: 21-09-16

PODRÓŻE KOLEJOWE Z NKD- KONKURS

Zapraszamy do udziału w konkursie.

czytaj więcej

dodano: 16-09-16

Gitta Rutledge w naszej bibliotece

Zapraszamy serdecznie spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Gitta Rutledge pisarka i poetka reprezentująca Związki i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Londynie, Malmie i Chicago. Artystka będzie promować swoją powieść biograficzną pt. Podróż przez życie. Oprawę muzyczną zapewni utalentowany muzyk Marcin Dęga. Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 17.00 w sali naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 16-09-16

Wystawa Macieja Markiewicza

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

czytaj więcej

dodano: 16-09-16

Legenda o Obornikach

Nasz konkurs nadal trwa. Swoje prace można zgłaszać do biblioteki do 20 września (wtorek). Przydatną pomocą może być książka pt. Dzieje Obornik. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 15-09-16

Amazonia- na wariackich papierach

15 września w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Emil Witt opowiedział zgromadzonej młodzieży o swojej podróży do Amazonii. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 15-09-16

Biblioteczny Kącik Malucha

14 września odbyły się pierwsze zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Wspaniała pogoda pozwoliła nam, żeby usiąść na kocykach i poduchach przed budynkiem biblioteki. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dzisiejsze odwiedziny. Poznaliśmy Kemushiego, małą gąsienicę, która stała się pięknym motylem. A to wszystko dzięki Papierowemu Teatrowi Kamishibai.

czytaj więcej

dodano: 12-09-16

Kino plenerowe

W sobotni wieczór przed budynkiem naszej biblioteki odbył się seans filmowy. Było to możliwe za sprawą projektu Biblioteka-miejsce spotkań, który realizujemy z Fundacją IBRAS. W internetowym głosowaniu wygrał film Zostań, jeśli kochasz.

czytaj więcej