Aktualności

dodano: 12-06-17

Oborniki- poezja i muzyka ulic

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny przygotowany z okazji Dni Obornik. Tym razem pospacerujemy wspólnie po ulicach i zakamarkach naszego miasta. Wieczór odbędzie się 20 czerwca o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 12-06-17

Między książką, a teatrem

W miniony czwartek odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego Wesoła Kurtyna. Opiekunem kółka jest nauczycielka Dorota Konieczna. Zajęcia w bibliotece miały pomóc dzieciom w odpowiedzi na pytanie: Czy teatrowi potrzebna jest książka? Uczniowie poznali też wiele ciekawostek związanych ze sztuką teatralną, zawodem aktora czy przygotowaniem widowiska. Dziękujemy za udział w zajęciach. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 10-06-17

Biblioteczny Kącik Malucha

Bajkowe kolory- to tytuł ostatniego przed wakacjami spotkania w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy. 14.06.2017 godz. 16.30. Do zobaczenia.

czytaj więcej

dodano: 05-06-17

Czytanie zbliża

Rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji odbędzie się w naszej bibliotece wiele spotkań. W miniony piątek odwiedziła nas grupa Maluchów z Przedszkola Kolorowe Nutki w Obornikach. Wspólnie świętowaliśmy 50 urodziny Reksia, sympatycznego bohatera polskiej dobranocki.

czytaj więcej

dodano: 01-06-17

Warsztaty- biżuteria

Zapraszamy serdecznie na warsztaty wyrobu biżuterii, które odbędą się 2 czerwca o godz. 16.00. Warsztaty poprowadzi Justyna Dopieralska.

czytaj więcej

dodano: 01-06-17

Spotkanie autorskie- Marcin Mortka

22 maja naszą bibliotekę odwiedził pisarz Marcin Mortka. Zgromadzonej publiczności opowiedział o swojej twórczości. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 01-06-17

Dzień Dziecka w bibliotece- Zabawki sercem szyte

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy "Zabawki sercem szyte". Teresa Wawrzyniak i Wiesława Kramer stworzyły piękne, ręcznie robione laleczki, króliczki i misie. Każda z zabawek jest jedyna i niepowtarzalna. Wystawa cieszy się ogromną popularnością. Zachęcamy do oglądania.

czytaj więcej

dodano: 29-05-17

Biblioteczny Kącik Malucha

Zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha (31.05.2017) zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 29-05-17

Dom, który mam i Ciebie Mamo w nim...

25 maja w naszej bibliotece odbył się kolejny wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec uczcili Dzień Matki. Gościem specjalnym wieczoru była Julia Fiedor, uczennica Gimnazju7m nr 2 w Rogoźnie, laureatka IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 24-05-17

W cieniu minaretów. Oman

19 maja naszą bibliotekę odwiedził Marek Pindral. Tym razem zabrał nas w podróż do Omanu. Autor spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, dlatego jak w baśniach Szeherezady, posłuchaliśmy barwnej opowieści, splecionej z wielu wątków: O flakonie perfum, które kosztują więcej, niż samochód i wielbłądach, droższych od żon. O tym, że zakazana może być nie tylko muzyka, ale nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych. Zobaczyliśmy pogranicze Jemenu, skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że wspomniany Salomon to prorok Sulejman, postać ważna również dla muzułmanów, bo wyrastamy przecież z tego samego, biblijnego pnia. Poznaliśmy Arabów, którzy rwali na strzępy polski opłatek oraz takich, którzy z radością się nim łamali, zapraszając potem na wspólne modły do meczetów. Chętni mogli nabyć książkę wraz z autografem Autora… Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską zamieszkał na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów („Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu”), a niedawno „W cieniu minaretów. Oman”. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej