Aktualności

dodano: 19-06-18

Savoir vivre optymizmu

Cudowny śpiew i muzyka, która wypełniając każdy skrawek przestrzeni uniosła słuchaczy do chmur – w taki sposób, 18 czerwca, zespół ARETE zainaugurował cykl bibliotecznych wydarzeń w ramach Dni Obornik.

czytaj więcej

dodano: 09-06-18

Dni Obornik w bibliotece

W ramach nadchodzących Dni Obornik zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, a część z nich odbędzie się w bibliotece publicznej. Oto szczegółowy harmonogram:

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Krasnoludki witały lato w bibliotece

W piątkowy poranek razem z grupą Krasnoludki z Przedszkolna nr 4 w Obornikach witaliśmy najpiękniejszą porę roku, czyli lato. Dzieci wysłuchały opowiadań, wierszy i bajek związanych przede wszystkim z wakacjami.

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Tylko we Lwowi

12 czerwca w bibliotece publicznej uczestnicy majowych warsztatów fotograficznych do Lwowa poprowadzonych przez Piotra Zarównego zaprezentowali wykonane przez siebie zdjęcia. Usłyszeliśmy ciekawe historie związane z fotografowanymi miejscami. Były też rozmowy o tym wielokulturowym mieście i jego magicznym klimacie. Fotograficzną twórczość Piotra Zarównego można śledzić na stronie, do której link znajduje się poniżej:

czytaj więcej

dodano: 14-06-18

Szkraby znowu w bibliotece

Czerwcowe Warsztaty dla mamy i bobasa rozpoczęły się od powitania najmilszej pory roku wierszem Jana Brzechwy pod wszystko mówiącym tytułem „Przyjście lata”. Później maluszki przy pomocy rodziców poznawały kryjące się w melodiach rytmy.

czytaj więcej

dodano: 14-06-18

Wielki powrót Ciotki Klotki

13 czerwca bibliotekę publiczną odwiedziła niezwykle kolorowa i błyszcząca postać. Była to Ewa Chotomska, czyli słynna Ciotka Klotka z dziecięcego programu „TIK-TAK”. Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką, a także współzałożycielką dziecięcego zespołu „Fasolki”. W swoim dorobku ma setki piosenek i wierszy, które wybrzmiewały w takich audycjach telewizyjnych jak: „Domowe przedszkole”, „Młynek”, „Jedyneczka”. Uczestnicy spotkania oprócz wspólnej zabawy przy przebojach: „Mydło lubi zabawę”, czy „Myję zęby”, mieli też okazję wziąć udział w quizach – zgadywankach.

czytaj więcej

dodano: 12-06-18

Napisali o nas!

Miło nam poinformować, że plebiscyt na Super Czytelnika wykroczył poza mury obornickiej biblioteki. W najnowszym numerze ogólnopolskiego miesięcznika "Biblioteka Publiczna" ukazał się obszerny artykuł na temat tej akcji, a kilka tygodni temu opisano ją na łamach "Panoramy wielkopolskiej kultury". Być może inne biblioteki wykorzystają nasz pomysł na docenienie czytelników i zmotywowanie ich do częstszych odwiedzin... W Obornikach sprawdził się rewelacyjnie, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

czytaj więcej

dodano: 12-06-18

Zaczarowane Przedszkole w magicznym miejscu - bibliotece

12 czerwca odwiedziła nas grupa przedszkolaków, które o książkach wiedziały już całkiem sporo, ale biblioteka wciąż miała przed nimi kilka tajemnic. Mamy nadzieję, że po dzisiejszej wizycie to się zmieniło... Dziękujemy za miłe spotkanie i bardzo aktywny udział w zajęciach wprowadzających w świat czytelnictwa.

czytaj więcej

dodano: 12-06-18

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

12 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Bookcrossing, który od wielu lat funkcjonuje w bibliotece publicznej, ma na celu promocję czytelnictwa. Jeżeli macie w domu niepotrzebne książki, przynieście je do nas i zostawcie na specjalnych bookcrossingowych półkach - w ten sposób podarujecie im drugie życie i dacie szansę na znalezienie nowego właściciela.

czytaj więcej

dodano: 11-06-18

Zapraszamy na prezentację zdjęć

Wszystkich miłośników fotografii, i nie tylko, zapraszamy jutro tj. 12 czerwca, na prezentację zdjęć wykonanych przez uczestników wyjazdu na warsztaty fotograficzne do Lwowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

czytaj więcej