Aktualności

dodano: 16-09-19

A mnie jest szkoda lata...

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w nowym sezonie, a zarazem pierwszy na deskach Domu Kultury w Objezierzu, koncert przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Wieczór poetycko-muzyczny odbędzie się w piątek, 27 września 2019 r., o godz. 18.00. Publiczność usłyszy nastrojowe piosenki, które pozwolą z uśmiechem pożegnać odchodzące lato, oraz wysłucha najpiękniejszych wierszy o zbliżającej się jesieni.

czytaj więcej

dodano: 19-09-19

Zapraszamy na SOBOTĘ Z KOMIKSEM

Już 5 października serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią komiksy (oraz tych, którzy lubią, ale jeszcze o tym nie wiedzą) na II edycję Soboty z Komiksem. W zeszłym roku furorę zrobił wannolot z przygód "Tytusa, Romka i A'Tomka". A co przygotowaliśmy dla Was tym razem? Oto szczegółowy program:

czytaj więcej

dodano: 19-09-19

Zaczytani w „Ars Dragonii”

W środowe popołudnie, 18 września 2019 r., w bibliotecznej czytelni odbyło się kolejne spotkanie „Zaczytanych”, czyli Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Miło nam poinformować, że grupa młodych miłośników literatury powiększyła się o kolejną fankę książek – Julkę.

czytaj więcej

dodano: 17-09-19

Mądre Sowy rozpoczęły nowy rok szkolny

16 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym Warsztaty z Mądrą Sową. Do grona bibliotecznych warsztatowiczów dołączyło kilkanaście osób.

czytaj więcej

dodano: 13-09-19

Wystawa plenerowa przed biblioteką trwa

Przed biblioteką pojawiła się kolejna wystawa plenerowa. Tym razem jest to przegląd zdjęć zrobionych w Obornikach i okolicy w latach 1939-1945, a wyselekcjonowane w związku z 80. rocznicą wybuchy II wojny światowej 1939-2019.

czytaj więcej

dodano: 13-09-19

Podróże do granic, czyli rowerami przez Austarlię

W czwartek – 12 września, o podróżowaniu, Australii oraz zmaganiu się z własnymi słabościami w naszej bibliotece opowiadał podróżnik Robert Czerniak.

czytaj więcej

dodano: 12-09-19

Wrześniowe warsztaty komiksowe

11 września odbyły się kolejne warsztaty komiksowe. Tym razem tematem było tworzenie grafiki i rysunków. Uczestnicy dowiedzieli się jak opracować plastycznie fabułę komiksu, jak dokonać wyboru stylu, techniki i wizerunku bohaterów, a także jak wykorzystać materiały źródłowe, zrobić podział i kompozycję kadrów i plansz. Zajęcia są elementem projektu "Łączy nas komiks". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 07-09-19

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Już 12 września, o godz. 18.00, zapraszamy na kolejną odsłonę popularnego cyklu "Spotkania z podróżnikami". Naszym gościem będzie Robert Czerniak, geograf, podróżnik, współautor książki "Podróże do granic". Podczas spotkania opowie, między innymi, o niezwykłej wyprawie, podczas której wraz ze swoim synem Joachimem przemierzył na rowerach Australię. Spotkanie jest elementem projektu "Biblioteka oknem na świat".

czytaj więcej

dodano: 07-09-19

Narodowe Czytanie 2019

"Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia (…)." W taki sposób Prezydent RP uzasadnił wybór 8 nowel, które stały się lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W Obornikach akcja odbyła się tradycyjnie dzień wcześniej, czyli 6 września.

czytaj więcej

dodano: 04-09-19

Paryskie piosenki

Czego słucha się, jedząc francuską bagietkę? Jakie dźwięki słychać na wieży Eiffla? Jaka muzyka rozbrzmiewa pod niebem Paryża? Dzięki artystom z Art Bonsai przenieśliśmy się dziś do stolicy Francji. Podczas wspaniałego koncertu, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maniewie, dowiedziały się, m.in. do czego tańczą panowie i panie na moście w Awignon, poznały ciekawy instrument - akordeon, a także wysłuchały ponadczasowych piosenek muzyki francuskiej.

czytaj więcej